Translate

niedziela, 28 lipca 2013

Drewno w łazience- czyli półka pod umywalkę

Łazienka to najbardziej intymne pomieszczenie w naszym domu. Możemy tam odpocząć i relaksować się po całym dniu. Sprawmy by to miejsce odpowiadało w pełni naszym potrzebom.


www.mokkan.com


Cieszę się gdy widzę coraz więcej rozwiązań wykorzystujących drewno w aranżacjach wnętrz. W przekonaniu większości ludzi materiał ten średnio sprawdza się w miejscu gdzie jest sporo wilgoci. Prawda jest taka, że wystarczy dobrać odpowiednie drewno, impregnaty, laminaty bądź lakiery aby nasz drewniany mebel służył nam w łazience latami.


www.pinterest.com
www.pinterest.comwww.toscoquattro.itwww.houzz.com
www.elixirchartreuse.tumblr.com/www.mokkan.comwww.archiexpo.comwww.lizmarieblog.com


www.mooivakanties.nl


www.catinwater.com


www.archiexpo.com


www.designshuffle.com


vintage&D.I.YideasonFB


www.decoracionymas.tumblr.com
Wybierając umywalkę do łazienki zależało mi na bardzo dużej misie o prostym dynamicznym kształcie. Zdecydowałam się na umywalkę nablatową. Z wyborem misy nie było żadnego problemu, jednak znalezienie odpowiedniej półki pod nią było nie lada wyzwaniem. 

W popularnych sklepach z wyposażeniem łazienki znaleźć można jedynie standardowe rozwiązania szafek które mają już konkretne wycięcia na umywalkę. Gdy pytałam o półki bądź szafki na których mogę umieścić dowolną umywalkę odsyłano mnie do sklepów, w których ceny były zatrważające a asortyment i tak wpisywał się w standardowe kanony. Mimo, że jestem fanką wykorzystywania koloru białego we wnętrzach uważam, że meble łazienkowe są zbyt zdominowane przez tą barwę. Warto więc wykorzystać meble, które z góry nie były przeznaczone do wnętrza łazienki. Pamiętajcie, że standardowe wymiary takich szafek,półek to 70- 75cm jednak wysokość ta nie sprawdza się w przypadku każdej umywalki. Dlatego radzę wpierw zdecydować się na umywalkę a dopiero potem dobierać do niej mebel. Wybierajcie meble, które mają prostą stabilną konstrukcję, w końcu muszą unieść ceramiczną umywalkę, wodę i różnorodne płyny. Najlepiej sprawdzą się półki i konsole, które można w razie potrzeby przyciąć.

Do mebli łazienkowych najlepiej nadaje się drewno egzotyczne jak np. bambus, teak, które najczęściej wymagają jedynie paru warstw impregnatu. Decydując się na drewno z naszych terenów spróbować można dębu i olchy. Warto jednak poradzić się technologa drewna bądź doświadczonego stolarza aby doradził czym najlepiej je zabezpieczyć(unikałabym porad obsługi sporych marketów budowniczo remontowych). 

www.shopcandelabra.com

www.unodesign.pl


www.jossandmain.com

www.purehome.com

www.wayfair.com

www.unodesign.pl

www.unodesign.pl

www.unodesign.pl


www.unodesign.pl

www.pinterest.com


www.unodesign.pl


www.sfmeble.pl
Moją półkę pod umywalkę stworzyłam wraz z zaprzyjaźnionym stolarzem. Służy mi już od ponad roku. Do tej pory nic niepokojącego się z nią nie dzieje, jest również łatwa w czyszczeniu.Jeżeli nadal obawiacie się o swoje drewniane meble zawsze możecie wykorzystać kamienne bądź ceramiczne blaty na wierzch.
www.bahrainidiva.blogspot.in

www.stagetecture.comwww.pinterest.comPamiętajcie,że często niedrogie i oryginalne rozwiązania możecie stworzyć sami:)


www.pinterest.com
1 komentarz:

  1. Bardzo ciekawie tu u Ciebie:) Interesuję się aranżacją i wystrojem wnętrz dlatego dodaję do obserwujących. Czekam na kolejne wspaniałe propozycje.

    www.stylishsideoflife.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za opinię